20 - 09 - 2024

Короп

Короп буває трьох видів: лускатий, все тіло якого рівномірно покрите лускою, короп голий, тіло якого покрите лускою різного розміру і нерівномірно, і дзеркальний, що має тіло майже без луски.

Найсмачніше м'ясо буває у коропа вагою від 1,7 до 2 кг, найбільше - до 3 кг. У більш великого коропа м'ясо вже не таке смачне, і, перед тим як готувати, його треба обробити (наприклад, за допомогою маринаду і т. п.).

Купувати треба переважно живого коропа. Існують спеціальні рибні магазини, приватні крамниці, де можна купити живого коропа. Може бути, хтось із ваших близьких займається рибальством. Вам треба тільки очистити і випатрати рибу. Як це зробити?

• Відразу ж слід усунути луску. Вхопивши хвіст риби, загорнутий в кухонний рушник, покласти коропа на мокру кухонну дошку і тупим боком ножа навскіс зчищати луску від хвоста до голови. Можна при цьому використовувати спеціальний ніж. Після зняття луски промити коропа в холодній воді.

• Потрошити коропа просто. Рибу треба розрізати вздовж, від хвоста до голови, слід надрізати і стравоходу кишку. Усунути всі нутрощі, при цьому намагаючись не пошкодити жовчний мішечок, слід усунути і довгасті нирки темно-червоного кольору, обережно вийняти кишечник. Щоб приготувати коропа цілком, бажано розрізати його і по хребту - від голови до хвостової частини, можна цілком усунути і хребет.

• Перед тим як розділити коропа на окремі порції, треба спочатку відрізати голову, хвіст і плавники. Щоб приготувати з голови суп, слід вийняти з неї зябра. Потім розрізати коропа навпіл уздовж хребта і нарізати поперек шматками завширшки 3-5 см. Щоб шматки були однаковими, треба спочатку видалити повністю хребетну кістку.

• Купуючи замороженого коропа, слід звернути увагу на дату заморозки і дату рекомендованого споживання. Заморожену рибу краще купувати в прозорій упаковці, щоб переконатися, чи не була вона розморожена, а потім знову заморожена. У коропа, правильно замороженого, м'ясо біле, навіть світло-рожеве, воно має приємний запах риби. М'ясо погано збереженого коропа жовтуватого кольору, у нього  висушений вигляд, та й запах не дуже приємний.

• Перед кулінарною обробкою рибу треба добре промити під проточною водою. Заморожену рибу, перед тим як піддати тепловій обробці, треба розморозити. Не слід забувати, що рибу треба добре посолити, спецій же (в порівнянні з м'ясом) слід використовувати небагато. З гарнірів до риби підходять майже всі овочі, а також картопля, хліб, картопляні тефтельки. Інші види гарніру використовують до спеціальних страв з риби.

Жарке з коропа

ІНГРЕДІЄНТИ: 4 порції коропа, 2 цибулини, 5 помідорів, 5 столових ложок рослинного масла, чарка білого вина, 2 столові ложки тертого сиру, лимонний сік або оцет, зелень петрушки.

Детальніше: Жарке з коропа

Короп, запечений по-домашньому

ІНГРЕДІЄНТИ: 4 порції коропа, півсклянки олії, 2 зубки часнику, 100 г білого вина, зелень петрушки, 4 помідори, 2 столові ложки панірувальних сухарів, лимон, оцет, сіль.

Детальніше: Короп, запечений по-домашньому

Пікантний запечений короп

ІНГРЕДІЄНТИ: 4 порції коропа. 500 г помідорів, 2 цибулини, 4 горошинки запашного перцю, 1/2 лаврового листа, 6 столових ложок рослинного масла, лимонний сік або оцет.

Детальніше: Пікантний запечений короп

Натуральний запечений короп

ІНГРЕДІЄНТИ: 4 порції коропа, 100 г рослинного масла, лимонний сік, зелень петрушки, сіль, лимон.

Детальніше: Натуральний запечений короп